top of page

1

2

3

4

5

6

7

Türkiye’de Paylaşım Ekonomisi farkındalığı yaratmak, bilinirliğini ve bilincini arttırmak için çıktığımız bu yolda muhteşem bir ilk buluşma gerçekleştirdik. 15 girişim ve yaklaşık 170 katılımcıyla dolu dolu 2.5 saat geçirdik. Paylaşım ekonomisinde dünyada neler oluyor, Türkiye'de neler yapılıyor, daha neleri yapabilirizi konuştuk.

Mucizevi şeyler oluyormuş Türkiye'de. Atıl kitapların, eşyaların, giysilerin, araçlardaki boş koltukların, evlerdeki boş odaların (tekrar) kullanıma açılması konusunda harika işler yapan harika insanlarla tanıştık. 

Konuştuklarımızdan daha çok, 'şunu da yapalım' diye yeni fikirlerle ayrıldık. Örneğin, paylaşım girişimleri nasıl işbirliği yapabilir, ticari kurumları paylaşım ekonomisine nasıl çekebiliriz, türkiye'de bir paylaşım pazarı kurabilir miyiz, paylaşım ekonomisinin ana sorunlarına ortak çözümleri nasıl bulabiliriz gibi...

Bu etkinliği mümkün kılan, işlerin bir ucundan tutan, çorbada tuzu olan herkese sonsuz teşekkürlerimiz var sunacak. Birkaç kişi var ki, adlarını ayrı ayrı anmak, özellikle teşekkür etmek istiyoruz. En başta sunumları gerçekleştiren 15 girişim. Fotoğraflarımızı çeken Osman, gönüllü kameramanımız Cemiltanıştırma kolaylaştırıcılığı yapan Begüm, mekanı ve çay/kahveyi bize ücretsiz sağlayan, tüm nazımızı çeken MackolikComplex, Budapeşteden kalkıp gelen ve bize doğu Avrupa'da neler oluyor'u anlatan Dalma, ve etkinliğe karar verdiğimiz ilk günden itibaren fikir, öneri ve teşvikleriyle yön veren Cem, Egemen, Cahit, Aysu, Nil, Anıl ve herkes...

 

Etkinlikte tüm sunumları, katılan girişimlerin linkleriyle beraber aşağıya ekledik. Sunumlar için resimlerin üzerine tıklamanız yeterli. Fotoğraflar burada.

 

 

1. Paylaşım Ekonomisi Buluşması 1 Şubat'ta gerçekleşti

bottom of page