top of page

 

Evinde pijamalarla yalnız başına yaratıcılık devri geçmek üzere.

Artık herkes ortak çalışma alanlarında kafa dengi insanlarla biraraya gelip beyin fırtınaları yapmayı tercih ediyor.

Coworking, yani paylaşımlı çalışma olarak da biliniyor ve son dönemde dünyada çok hızlı yayılan bir konsept. Ev, ofis ya da cafe ortamlarında çalışan kişilere yeni bir çözüm sunan coworking, esnek yapısıyla ve sunduğu hizmetlerle metropollerde hızla popülerleşiyor. Coworking ofisleri saatlik, haftalık, aylık ya da senelik olarak kiralanabiliyor ve bir ofisten beklenen tüm hizmetleri sunuyor. Ayrıca ortak çalışma alanlarının yarattığı dinamik ortamla yeni iş bağlantıları oluşturulabilecek bir sosyal ortam sağlıyor.

Ortak çalışma alanları sundukları ofis, kırtasiye, toplantı, teknoloji imkanlarıyla ufak şirketler, yeni start-uplar, freelance çalışanlar için çok önemli bir sorunu çok kolay bir şekilde çözüyor. Ama bu ortak ofislerin tek faydasının ekonomik olduğunu öne sürmek kolaya kaçmak olur. Sizin gibi 100lerce paylaşımcı girişimciyle fikir paylaşımı, beyin fırtınası yapabilmenin değeri paha biçilemez. Hatta her start-up'ın büyüyüp kendi ofislerine geçmeden böyle bir deneyim yaşaması kesinlikle şart. 

 

 

Ortak ofisler için, doğal olarak bu alana yatırım yapan birileri gerekiyor, ki teknik olarak ofis alanı, toplantı odaları kurulabilsin. Ama, özellikle toplantı odalarını kullanmadıkları vakitlerde start-up'lara ücretsiz açan şirket örnekeri de mevcut.

Bir diğer örneği de, ticari işletmelerin (bar, restoran gibi) yoğun olmadıkları zamanlarda bazı bölümlerini freelance çalışanlara açtıkları da biliniyor. 

 

 

(kaynak olarak www.collaborativeconsumption.com, Rachel Botsman'ın kitabını ve google'ı kullandık.

Eksik gördüğünüz, eklenmesi ya da düzeltilmesi gerektiğini düşündüğünüz noktalar varsa, bize yazın)

Siz hala ofiste mi çalışıyorsunuz ?

 

Urban Station, sayıları her geçen gün artan mobil çalışan kitlesi ve farklı bir şekilde çalışmanın ya da toplantı yapmanın mümkün olduğunu düşünenler için tasarlanmış özel bir mekân olarak 5 farklı şubesiyle hem iş dünyası çalışanlarına hem de bireysel çalışmalara uygun saatlik, günlük, aylık kiralanabilir toplantı salonu ve uydu ofis hizmeti sunmaktadır. Bu sebeple, Urban Station projesi mobil çalışanlara yönelik ilk küresel ağı oluşturmak amacıyla tasarlanmıştır. İhtiyacınızın uygunluğuna göre tercih edebileceğiniz Maslak, Şişhane/Pera, Galata, Kavacık ve Ümraniye Buyaka şubelerinde; farklı grup toplantılarına ve kişi sayısına uygun, 2-70 kişi sayısı aralığında toplam 30 toplantı odası ve seminer salonlarında profesyonel iş yaşamının ihtiyaç duyacağı son teknoloji teknik alt yapı ve iletişim gereçleri, tüm gün ikramlar, ücretsiz Wi-fi, tarayıcı, printer, fotokopi, kolay ulaşım ve cazip otopark imkanlarıyla tam kapsamlı bir hizmet sunulmaktadır. Ayrıca, Urban Station’ı resmi ofis adresiniz olarak da gösterebilirsiniz. Posta ile gelen evrak ve dökümanlarınız teslim alınıp size iletilebiliyor. Serbest çalışanlar, ofis kiralamak yerine mobil çalışmayı tercih edenler, girişimciler, toplantılar arasında vakit geçirmesi gerekenler, eğitimlerini veya büyük toplantılarını ofis dışına taşımak isteyenler, kısacası dışarıda çalışmak için yer arayan herkes Urban Station’da çalışmanın keyfini çıkarabilir!

 

Ayrıntılı bilgi için: http://turkey.enjoyurbanstation.com/tr

Urban Station ulaşım detayları için: http://turkey.enjoyurbanstation.com/tr/subelerimiz/

Yeni ofisiniz

Yazane Karaköy'deki yeni çalışma alanınızın ismidir. Sıkıcı ofis ortamından bıkanlar, cafe köşelerinde konsantre olamayanlar, evde tek başına çalışmak istemeyenler için taze bir nefestir.Biz günümüz problemlerinin çözümü için iyi fikirlerin olduğunu ancak bu iyi fikirlerin bir araya gelmesi ve gelişmesi için gerekli çalışma ortamın bugüne kadar bulunmadığını düşünüyoruz.Yazane'de bir ofiste ihtiyaç duyabileceğiniz herşeyin yanı sıra, yaratıcılığınızı artıracak, size ilham verecek bir paylaşımlı çalışma alanı bulacaksınız. Yazane, sizden farklı ya da benzer alanlarda çalışan kişilerle sosyalleşerek sinerji oluşturabileceğiniz, yeni iş fikirleri geliştirebileceğiniz, müşterilerinizle toplanabileceğiniz ortak çalışma ruhunu destekleyen bir mekan. Hem profesyonel, hem de sıcak bir ortam sağlayan Yazane'de kendi işinizi büyütebilir, yeni iş fikirlerinizi diğer üyelerle geliştirebilirsiniz.

www.yazane.com.tr

bottom of page