top of page

Şehir trafiğinin yoğunluğunu azaltacak cüzdan dostu girişimlerin sayısı artıyor. ShareMyFare.com yeni bir ortak seyahat hizmeti olarak pazara küresel bir giriş yapıyor.

Cahit GüvensoyEgemen AlpayEmre Sertel ve Ferdi Saldırış tarafından kurulan ShareMyFare (yol ücretimi paylaş), aynı yönde seyahat edecek kişilerin organize olmasını sağlayan 5 aylık bir girişim.

Web sitesine ek olarak Android ve iOS uygulamalarına sahip. Ayrıca 9 dil seçeneği ile küresel çapta erişim imkanı sunuyor.

Kullanıcılarına kişisel araçlarını paylaşmak veya birlikte araç kiralamak için ücretsiz hizmet sunan Share My Fare, genel olarak 18-35 yaş arasındaki kullanıcı kitlesine hitap ediyor. Koşullar açısından da yüksek nüfuslu ve toplu taşımanın yetersiz olduğu ülkelerde büyümek istiyor. 

(kaynak : www.webrazzi.com)

Türkiye'den paylaşım ekonomisi manzaraları

Eşya Kütüphanesi, eşyalarınızı ödünç alıp vererek çevrenizdekilerle paylaşmanızı kolaylaştıran esyakutuphanesi.com adresinden erişebileceğiniz bir websitesi. Ödünç vermek istediğiniz eşyayı, yerini ve fotoğrafını ekleyerek “Eşya Paylaş” ile listeliyor, ihtiyacınız olan eşyayı ise bulunduğunuz yere, ya da ilgilendiğiniz kategorilere göre arayabiliyorsunuz. Ödünç almak istediğiniz eşyanın sayfasında yer alan “Ödünç İste” ile de eşyanın sahibine erişebiliyorsunuz.

(kaynak : www.yesilist.com)

bu sayfada haber olarak yer almak için 'haberleşelim' linkinden bize bir istek iletmeniz yeterli

Kayseri Belediyesi, tramvay duraklarına kitaplık yaptırdı. Yolcular, bindikleri durakta aldıkları kitabı indikleri duraktaki kitaplığa bırakabilecek.İsteyen yolcular kitapları evlerine götürebilecek. Tramvay duraklarında gelen yolcular kitaplıklarla karşılaştı. Çoğu yolcu uygulamadan haberdar olmadığından şaşırdığını belirtti. Yolcular, tramvay beklerken boşa geçen vaktin değerlendirilebileceğini ve kitap okuma alışkanlığı kazanabilecekleri görüşünde.

 

Kayseri Belediyesi'ni kutluyoruz. Hepimiz belediyelerimizden bu uygulamayı isteyelim. Hatta herkes evinde kullanmadığı kitapları bu kitaplıklara bıraksın. Hatta bıraktığı her kitap için 1 gün ya da 1 hafta boyunca toplu taşımada ücretsiz seyahat etsin! 
Yaşasın paylasim ekonomisi! 

(kaynak : http://www.edebiyathaber.net/duraklara-kitaplik/)

Duraklara Kitaplık! Kayseri Belediyesi'ni kutluyoruz bu girişim için

bottom of page